Gyakran ismételt kérdések

  • Egyéni felnőtt tanácsadás esetén

    Pszichológushoz érdemes fordulni, ha úgy érzi, hogy élethelyzetében elakadt, és egyedül nem találja a megoldást. Ilyen lehet például tartós stressz, szorongás, depresszió, önértékelési problémák vagy párkapcsolati nehézségek. Akkor is érdemes segítséget kérni, ha életének bizonyos területein változtatni szeretne, de nem tudja, hogyan induljon el. Nem szükséges „nagy” problémával érkezni – a pszichológus támogathat az önismeret mélyítésében, a személyes fejlődésben és a belső erőforrások feltárásában is.

    Gyermekpszichológiai ellátás esetén

    Gyermekpszichológus segítségére akkor lehet szükség, ha a gyermek viselkedésében, érzelmi világában vagy teljesítményében tartós változást észlel. Például, ha szorong, visszahúzódóvá válik, gyakoriak az indulatkezelési problémák, alvászavarok vagy ha nehézségei vannak az iskolában, kortárs kapcsolatokban. A gyermekpszichológus segíthet a fejlődési kihívások kezelésében, a traumák feldolgozásában, valamint támogatást nyújthat a szülőknek is a helyzet megértésében és a megfelelő megoldások megtalálásában.

    Bármelyik esetben fontos, hogy időben kérjen segítséget – minél korábban kezdi meg a közös munkát a pszichológussal, annál hatékonyabb lehet a változás.

     

  • Egy egyéni konzultáció hossza 50 perc.

  • A terápia hatékonysága miatt heti, maximum két heti találkozásokat javasolunk.

  • Egy alkalom 50 perces, amelynek díja 17 ezer forint.

  • A pszichológiai tanácsadás 50 perc/alkalom.

    A tanácsadás az első szülőkonzultációt követően 3-5, a gyermekkel töltött alkalommal folytatódik. Ez az úgynevezett diagnosztikus fázis, melynek során a szakember feltérképezi a nehézséget, meghatározza a lehetséges terápiás irányt, emellett bizalmat épít a gyermekkel.

    Ezt követi egy visszajelző szülőkonzultáció, amin a szakember a szülővel, szülőkkel közösen döntenek a közös munkáról.

    A pszichológust titoktartás köti. Ez vonatkozik a szülőkkel, illetve a gyermekkel végzett munkára is. A titoktartást feloldja, ha a kliens ön-vagy közveszélyes (öngyilkossági gondolat, bántalmazás stb.) információt oszt meg a szakemberrel.

    Pszichológusaink szupervízióba járnak, ahol anonim módon bemutatják és dolgoznak az eseteikkel. Ez azért fontos, hogy a klienseiket minél jobban tudják segíteni nehézségeikben, elakadásaikban.

    A díjazás az alkalmak után történik. Kollégánk számlát ad vagy azt megbeszélés alapján e-mailben küldi az összegről.

    Amennyiben bármilyen okból kifolyólag gyermeke vagy Ön nem tud részt venni a megbeszélt alkalmon, kérjük, legalább 24 órával az alkalom előtt jelezze. Ha ez nem történik meg, a tanácsadás díját köteles kifizetni. Gyermekek esetében előfordul, hogy az ülés napján betegednek le, ez jelenthet kivételt az óradíj kifizetésének kötelezettsége alól. A terápiás keretek fontosak: segítenek a kapcsolati történések megértésében.

    A tanácsadást megkezdve a szülő vállalja, hogy amikor szükséges, részt vesz a szülőkonzultációs alkalmakon. Ez azért kiemelt fontosságú, mert a gyermekpszichológiai tanácsadás egy együttműködés a szakember és a család között. A szülők a gyermekük legjobb ismerői, ez segítheti előre legjobban a gyermek előrehaladását, a szülő-gyermek kapcsolat egyensúlyának visszaállítását.

     

  • Az alkalmat 24 órával az ülés előtt lehet díjmentesen lemondani a pszichológusnál.

    Ez gyerekek esetében eltérhet, erről a pszichológus ad tájékoztatást.

  • A pszichiáterek orvosi egyetemet végeztek, így orvosi diplomával rendelkeznek, és tevékenységük középpontjában a gyógyszeres terápia áll. Elsősorban mentális zavarok orvosi kezelésével, például gyógyszerek felírásával foglalkoznak, de pszichoterápiás képzettséggel is rendelkezhetnek.

    A pszichológusok ezzel szemben nem orvosi, hanem pszichológusi diplomát szereztek, amely a pszichés problémák megértésére, kezelésére és a lelki folyamatok támogatására képez ki őket. Szakképzettségük alapját a pszichológiai tanulmányok és az erre épülő specializációk adják, például a tanácsadás, terápia vagy egyéb pszichológiai módszerek alkalmazása. A pszichológusok nem írnak fel gyógyszereket, hanem más módszerekkel segítik a klienseiket.
    A pszichológusok és pszichiáterek gyakran együttműködnek, hogy a lehető legjobban segítség a hozzájuk fordulókat.